Oficjalne Forum programu Odkurzacz
Strony: [1]   Do dołu
  Odpowiedz  |  Drukuj  
Autor Wątek: Blokady pobrania instalatora Odkurzacza w Google Chrome ciąg dalszy  (Przeczytany 4549 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Franmo
Constructor
Diament
*

« : Marzec 05, 2015, 21:06:28 »
Odpowiedz cytującCytuj

O problemie z pobraniem Odkurzacza przez przeglądarkę Google Chrome pisałem w lutym 2015:
http://franmo.pl/v2/component/k2/item/227-blokada-google-chrome.html

Teraz Google poszło o krok dalej, a może i kilka kroków, gdyż rozpoczęło blokowanie wszystkiego co związane z Odkurzaczem.

Oprócz blokowania instalatora Odkurzacza, Google Chrome dodało blokowanie także wersji przenośnej (Portable) oraz wszystkich składników aktualizacji - w tym bazy sygnatur. Wisienką na torcie jest piękna czerwona informacja zaraz po kliknięciu na przycisk pobierania Odkurzacza (poniżej).

Jak wspaniale Google Chrome ostrzega, że użytkownik pobiera szkodliwy program. Czerwonego komunikatu nie da się nie zauważyć. Na pewno większość osób zakończy na tym próbę pobrania Odkurzacza. Inni poszukają kolejnej strony skąd będą mogli pobrać bez przeszkód instalator. A jeszcze inni znajdą rozwiązanie (o czym poniżej).

Skąd to się bierze skoro na popularnych stronach typu VirusTotal instalatory Odkurzacza nie są szkodliwe. Jeden z użytkowników Odkurzacza wspomniał, że być może wiąże się to z wyłączaniem w autostarcie usługi Google, która sprawdza czy przeglądarka Google Chrome jest aktualna. Przy okazji opóźnia start systemu Windows i pracuje w tle zużywając zasoby komputera. Oczywiście Chrome pracuje bez przeszkód. Widocznie Google się to nie spodobało i postanowiło pójść na całość. Dziękujemy Google smile

Wracając do rozwiązania problemu, na wyżej wymienionym czerwonym komunikacie należy wybrać w lewym dolnym rogu tekst "Szczegóły". Pozwoli on dostać się do dodatkowego przycisku w postaci kolejnego tekstu w którym należy wybrać odnośnik "wejść na tę stronę". W tym momencie powinno rozpocząć się pobieranie pliku. Całkiem znośnie, zwłaszcza, że wcześniej Google Chrome blokowało pobranie w ten oto sposób:

Pozdrawiam zespół Google, który nie reaguje na zgłoszenia.

źrodło: http://franmo.pl/v2/component/k2/item/228-blokada2-google-chrome.html
libros
Kwarc

« Odpowiedz #1 : Marzec 05, 2015, 21:35:00 »
Odpowiedz cytującCytuj

W związku z akcją google - stop badware, Firefox także blokuje pobrania wielu aplikacji. Szczęśliwie, Odkurzacz można pobrać z wielu portali z oprogramowaniem.
Nowe moduły bezpieczeństwa Chrome, czy Firefoxa, alarmują o programach zgłoszonych, że zawierają malware, czy komponenty szpiegowskie.
Na tle Odkurzacza, Firefox jeszcze nie dostał kota.
Zastanawiające, że przeglądarka najbardziej szpiegująca, strzela sobie w stopę.
Przesada wynika zawsze z jakichś nadużyć. Tu nawet nie chodzi o głupotę, ale o czyjś interes. Albo Framno zapłaci haracz, bo to jest najbardziej prawdopodobny scenariusz nękania.
Google staje się mafią, która czerpie nadmierne korzyści z dystrybucji reklam.
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #2 : Marzec 05, 2015, 23:11:53 »
Odpowiedz cytującCytuj

W takim razie od dzisiaj Odkurzacz automatycznie będzie usuwał autostart Chrome smile Do tego dąży Google, do tego będą dążył sam.
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #3 : Marzec 06, 2015, 20:45:25 »
Odpowiedz cytującCytuj

Google ma wszystko w dupie przez ten ich monopol, całkiem niedawno było głośno o luce w Androidach poniżej wersji 4.3 na którą jest podatne 80% urządzeń. Google nic nie zrobiło żeby lukę załatać, bo przecież i tak nikt im nic nie zrobi.

Całe szczęście poważnym konkurentem Google staje się Microsoft. Google zdaje się mu dogryzać w różne sposoby, np. twierdzeniami że najnowsze HoloLens od Microsoftu psuje mózg. Ostatnio Google specjalnie kupiło firmę z mikropłatnościami w USA i zamknęło aplikację na Windows Phone. Szczyt bezczelności.

To tylko pokazuje, że Google już stanowczo za dużo miało władzy nad Internetem i taki Odkurzacz jest dla nich niewidoczny tak samo jak dla nas niewidoczne są różnego rodzaju cząsteczki chemiczne. Microsoftowy Bing reaguje natychmiastowo (w porównaniu z Google), po 3 godzinach problem jest rozwiązany przez automaty a jeśli nie to w ciągu 24 godzin kontaktuje się z nami ich dział bezpieczeństwa i rozwiązują problem. Osobiście zmieniłem wyszukiwarkę i nawet nie zapłakałem za Google, bowiem teraz jak wpisuję "<model_urządzenia> drivers" to w pierwszym wyniku mam sterowniki z zaufanych stron.

Korzystam tylko z ich przeglądarki Chrome, ale jak tylko wyjdzie stabilne Vivaldi to żegnam się z Google całkowicie. Będę miał problem z pocztą, ale... Microsoft aż mnie błaga, żeby zrobić przekierowanie z Gmail na Outlook.
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2015, 20:51:50 wysłane przez Alvinek » Zapisane

ContinueToSave
Żelazo

МОНГОЛИЯ

« Odpowiedz #4 : Marzec 06, 2015, 23:42:44 »
Odpowiedz cytującCytuj

To nie używać i nie promować tego badziewia Chrome, to szpieg, pożeracz zasobów i zbędny-marny antywirus w jednym (wielokrotnie już uniemożliwiał pobieranie wielu nieszkodliwym programom!).
Use , this is better than Chrome!
Od lat używam Firefoksa, i jak dla mnie do dziś to najlepsza możliwa przeglądarka! w dodatku w porównaniu do Chromusa jest otwarta i dobrze konfigurowalna, a co najważniejsze - nie szpieguje. Oraz nie blokuje pobierania ODK.
Nie raz próbowałem używać Chrome, ale ciągle mnie odpychał, i to nie to samo co dobry FF.

@Alvinek, od kiedy ty używasz Chroma? :O

Od dłuższego czasu równiez korzystam z Bing'a.

Zapraszam do wspólnej gry w Team Fortress 2, Left 4 Dead 2, Counter Strike, GMod i inne gierki smile
libros
Kwarc

« Odpowiedz #5 : Marzec 07, 2015, 03:44:06 »
Odpowiedz cytującCytuj

Zaraz. Zawiało smutkiem.
Na stronie portable info jest do wzięcia. Tylko brać tą, czy wcześniejszą wersję. Bez problemów. http://prntscr.com/6do2ek
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #6 : Marzec 07, 2015, 20:18:01 »
Odpowiedz cytującCytuj

Chrome używam bo działa u mnie najszybciej. Firefox stał się ociężałym mułem i na 2gb RAM po prostu stoi w miejscu jak wryty. Chrome może stanie w miejscu, ale jest nadal żywe bo każda karta, dodatek czy rozszerzenie ma swój proces. O szpiegowanie nie muszę się martwić specjalnie, bo gdyby tak było to już dawno by wszędzie o tym huczało. Nie popadajmy w paranoję, bo przy takim toku myślenia możemy w końcu dojść, że Microsoft w ukryciu wysyła wszystkie nasze dane na swoje serwery. Jedyne co Google o mnie wie to to, co wklepuje w pasek adresu...

W sumie mógłbym używać SRWare Iron albo Comodo Dragon...

libros
Kwarc

« Odpowiedz #7 : Marzec 07, 2015, 22:14:35 »
Odpowiedz cytującCytuj

Chroma było za dużo u mnie. Za dużo procesów, updatera, wystawał z każdej strony, ale nie szło przykroić rozmiaru. Za to Firefox lata, jak młoda dziewczyna i mniej przeglądarki, i tylko cieszyć się, że lekko się prowadzi. DoNotTrackMe - i koniec ze śledzeniem.

W sumie, to z chromowości, - SlimJet z ublockiem i disconnectem - jako tako szybki, ustawny, a wersja x64, to nawet bardzo szybka. Lżejsza od Chrome i ma dużo więcej.
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #8 : Marzec 08, 2015, 09:59:21 »
Odpowiedz cytującCytuj

U mnie niestety jest odwrotnie. Firefox zawiesza się przez Flash, zamyka sam (awarie co jakiś czas), przycina na przeglądaniu stron :D i jeszcze to blokady Javy/Flash/Silverlight. Chrome nie ma takich problemów.

Ale od lat używam FF smile
libros
Kwarc

« Odpowiedz #9 : Marzec 08, 2015, 12:44:14 »
Odpowiedz cytującCytuj

Licząc tak od wersji FF 19, to nawet nie zdarzyło się, aby nawet wtyczka Adobe wysiadła. Najlepsze skalowanie, czcionki i tam takie zalety, to w Firefox 32. Zaś ostatnio najlepiej śmigał pierwszy bulid FF 37.
Tak cztery lata temu bez złości rozstałem się z silverlightem. Maniakalnie generował błędy SSL i wysadzał wtyczki. Aktualizowany stawał się tak duży, że strach.
Firefox, czy Chrome, to problem powielania poziomów zabezpieczeń. Aż się liczyć nie chce. Systemowy - musi być. Programu zabezpieczającego też. Dochodzi poziom zabezpieczeń wtyczek adobe, poziom przglądarek, osobno jeszcze zabezpieczenia stron, przykładowo poziom zabezpieczeń YT, Dochodzą jeszcze wtyczki Microsoft(R)DRM i do błędów zabezpieczeń jeden krok.
Pod tym względem internet zwariował, a nawet nie dogania problemów.
Przynajmniej wyłączam wtyczki DRM w przeglądarkach. Microsoft zamieszał, bo sam nie nadąża. Problem w tym, że aktualizacje wiodących przeglądarek, to wpisanie w ich kod nowych REKLAMOŚCI i dostosowanie bezpieczeństwa do nich. Przy okazji kosmetyka dla zmylenia. Google, Microsoft - mieszają w sezamie. Nawet używanie Binga, wcale nie jest bingo.
Strony: [1]   Do góry
  Odpowiedz  |  Drukuj  

Skocz do:  

+ Szybka odpowiedź
W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.