Oficjalne Forum programu Odkurzacz
Strony: [1]   Do dołu
  Odpowiedz  |  Drukuj  
Autor Wątek: Odkurzacz vs. Windows 10  (Przeczytany 4455 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« : Marzec 29, 2015, 00:31:33 »
Odpowiedz cytującCytuj

Od jakiegoś czasu jestem w posiadaniu Windows 10 Technical Preview na swoim komputerze. Zrobiłem format dysku C: i postawiłem wszystko od nowa. Pomimo, że mam go dwa dni, dopiero dzisiaj postanowiłem odpalić pierwszy raz Odkurzacza.

Bardzo chwalę sobie ten system. Jest wiele usprawnień, animacje są ładniejsze, wszystko działa szybciej, system "żre" mniej RAMu (znacznie mniej) po instalacji aniżeli Windows 7. I choć na początku mnie mocno zraził brakiem sterowników, to jakimś cudem sam siebie zaktualizował i pobrał wszystkie potrzebne sterowniki (a nawet wszystkie potrzebne programy do ich obsługi, ot, magia). Jest parę kretyńskich błędów (proces wyszukiwarki sam siebie zabija, niektóre frazy nie są bądź są maszynowo przetłumaczone na język Polski, problemy z kopiowaniem plików z... Windows Phone, ustawienie tapety jest dość problematyczne), ale jestem pełen świadom, że mam do czynienia z wersją Technical Preview. Jednak jest to świetny Windows i pomimo znalezionych przeze mnie błędów jest bardzo godny bycia zastępcą dla Windowsa 7.

Tak czy siak czas najwyższy sprawdzić jak zachowa się Odkurzacz pod najnowszym Windowsem.

Oto nasz poligon:

No to lecimy. Jak widać, będziemy testować wersję Portable. Wersja instalacyjna zainstalowała się bezproblemowo.

Odkurzacz pod perspektywą samego chodzenia po interfejsie zachowuje się tak, jak zachowywał się na Windows 7. Interfejs wygląda tak samo i nie jest zakłócony w jakiś sposób przez najnowszego Windowsa.

Wstępne czyszczenie aplikacji nie uległo zmian. Dokładniej, zmianom nie uległy foldery, gdzie Windows i inne aplikacje trzymają zbędne pliki (pewnie jeszcze jakieś doszły, ale brakuje czasu by je znaleźć). Czyszczenie aplikacji nie naruszyło systemu operacyjnego.

Foldery nadal skanują się tak, jak skanowały się na poprzednich Windowsach. Szybko smile

Niestety problematyczny okazał się być "czyściciel" Autostartu. Wyłączył mi on usługę od Nvidii, która jest dziwnie skonfigurowana. Ciężko to wyjaśnić, więc najpierw screen co jest problematyczne:

Pliku niby nie ma, droga wolna by go wyłączyć. Restart i widzimy efekty - martwa usługa Nvidii. Pliku faktycznie nie ma, a więc Windows 10 uruchamia go w inny sposób.

Jeden ze znalezionych wpisów w Autostarcie spowodował wybuchnięcie Odkurzacza (Windows go grzecznie zrestartował sam od siebie). Dopiero za drugim razem (po ciężkim lagu) udało się odkryć szczegóły wpisu:

Nie wiem o co to chodzi, przydałoby się tutaj oko Franmo smile

Oprócz problemów z Autostartem nie ma problemów z używaniem Odkurzacza. Microsoft dużo popracował nad wsteczną kompatybilnością i chwała mu za to. Choć Chrome ma problemy, by wskazać plik w eksploratorze (Odkurzacz robi to bezproblemowo)...

W razie jakichkolwiek pytań (o system, o działanie Odkurzacza) proszę bardzo.

Ah, bym zapomniał.

« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2015, 00:40:21 wysłane przez Alvinek » Zapisane

Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #1 : Marzec 29, 2015, 17:48:38 »
Odpowiedz cytującCytuj

Super smile W takim razie na początek zostanie wykluczony ten wpis z autostartu, który nie został poprawnie pobrany.

Co do odwołania do NVidia: jaki jest więc problem? Plik nie został odnaleziony, ale istnieje?
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #2 : Marzec 29, 2015, 18:07:11 »
Odpowiedz cytującCytuj

Co do odwołania do NVidia: jaki jest więc problem? Plik nie został odnaleziony, ale istnieje?

Plik faktycznie nie istnieje, aczkolwiek wyłączenie go z autostartu powoduje że usługa NVidii się nie uruchamia razem z systemem. Nadal próbuję rozgryźć jak to działa ;)

Strony: [1]   Do góry
  Odpowiedz  |  Drukuj  

Skocz do:  

+ Szybka odpowiedź
W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.