Oficjalne Forum programu Odkurzacz
Strony: [1]   Do dołu
  Odpowiedz  |  Drukuj  
Autor Wątek: Odkurzacz usunął programy  (Przeczytany 3844 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
rudy_rafal
Świeżak
*

« : Kwiecień 08, 2015, 18:01:50 »
Odpowiedz cytującCytuj

Witam. Dzisiaj zainstalowałem nową wersje odkurzacza, nie pamiętam jaką miałem starszą. Po skanowaniu, usuwaniu, uruchomieniu ponownie brakuje mi kilku programów, wygląda to tak: W Program Files pozostawały tylko foldery i skróty w Start.

Co zrobiłem źle?
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #1 : Kwiecień 08, 2015, 18:40:31 »
Odpowiedz cytującCytuj

Witam!

Proszę przejść do katalogu z Odkurzaczem, wejść do folderu Logs i przesłać pliki znajdujące się w nim. Najlepszym wyjściem będzie pliki spakować i przesłać na hosting zippyshare, a następnie wkleić link tutaj. W ten sposób spróbujemy dojść, czy aby na pewno Odkurzacz usunął pliki danych aplikacji.

rudy_rafal
Świeżak
*

« Odpowiedz #2 : Kwiecień 08, 2015, 19:20:10 »
Odpowiedz cytującCytuj

I wiesz co. Nie ma tam za ciekawych logów, pewnie dlatego że program się zawiesił to nie zapisał, jest kilka byle jakich:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~ Raport z usuwania zbędnych autostartów ~~~~~~
Odkurzacz (wersja): 13.50
Data utworzenia:    08-04-2015 16-44-40

Łącznie usunięto:   1 obiekt
\$RECYCLE.BIN\S-1-5-21-945835528-3651586228-3647278825-1000\desktop.ini
\$RECYCLE.BIN\S-1-5-21-945835528-3651586228-3647278825-1000\
\$RECYCLE.BIN\

Nazwa obiektu:  $RECYCLE
Szczegóły:      Nie można uruchomić programu, gdyż nie znaleziono następującego pliku \$RECYCLE.BIN

Jeden log jest spory w którym widać, że mi usunął program WinDirStatPortable: http://www.wklej.eu/index.php?id=c1ab6b3a26

Macie jakiś poważny tam błąd. I jak się nie mylę to po skanowaniu autostartu była pozycja Autostart z dysku i tam same foldery, typu Windows, Program Files itp. dobrze że system odpalił  blink
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #3 : Kwiecień 08, 2015, 20:42:29 »
Odpowiedz cytującCytuj

Macie jakiś poważny tam błąd. I jak się nie mylę to po skanowaniu autostartu była pozycja Autostart z dysku i tam same foldery, typu Windows, Program Files itp. dobrze że system odpalił

Skanowanie autostartu wyłącza jedynie aplikacje z autostartu, a nie usuwa dane aplikacje. Podejrzewam, choć mam jedynie takie przypuszczenia, że coś się dzieje u Pana niedobrego z autostartem bądź co innego powoduje dziwne błędy. Czy używa pan aplikacji typu TuneUP bądź podobnych optymalizatorów? Istnieje jeszcze możliwość pomocy na żywo prosto od autora, z której prawdopodobnie skorzystamy, bo ciężko cokolwiek powiedzieć nie mając wglądu.

Utwórzmy logi aplikacją OTL by spróbować dojść, co się stało.

Proszę pobrać aplikację OTL: http://www.bleepingcomputer.com/download/otl/dl/93/
Następnie skonfigurować ją podobnie, jak na poniższym obrazku: http://forum.dpcdn.pl/uploads/gallery/album_764/gallery_81043_764_68639.png (via dobreprogramy)

W miejscu pliku z aplikacją utworzą się pliki otl.txt oraz extras.txt, które proszę umieścić w serwisie wklej.eu bądź pastebin.com.

Aplikacja może generować komunikat "brak odpowiedzi", który może utrzymywać się nawet 5 minut. Proszę jednak aplikacji nie zamykać i spokojnie poczekać.

Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #4 : Kwiecień 08, 2015, 21:02:01 »
Odpowiedz cytującCytuj

Log pochodzi z wersji Odkurzacz 13.50, która zawiera błąd.
Więcej o tym jest tutaj:
http://franmo.pl/v2/component/k2/item/229-autopoprawka4-do13-5.html

Jeśli program nie zaktualizował się, tzn. że zablokował go program antywirusowy. Czyli skumulowały się zdarzenia i doprowadziły do w/w problemu.

Proszę podać jaki jest używany system Windows?
I czy jest w lokalizacji Odkurzacza katalog Disabled z katalogami programów? (...\Program Files\Odkurzacz\Disabled).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2015, 21:06:00 wysłane przez Franmo » Zapisane
rudy_rafal
Świeżak
*

« Odpowiedz #5 : Kwiecień 09, 2015, 02:06:58 »
Odpowiedz cytującCytuj

O proszę, właśnie tak jak jest w tej poprawce napisane, że jest błąd i tak się stało. Dodam tylko, iż Odkurzacz instalowałem wczoraj z waszej strony. Mam Win Viste, więc ta poprawka jest bezużyteczna.

"Aktualizacja z dnia 17 marca 2015
Wersja wydania: 13.5.4.1971 (z autopoprawką nr4)"

Alvinek u mnie wszystko jest cacy, znam się na rzeczy, ale jak tak chcesz, to masz logi smile :
OTL: www.wklej.eu/index.php?id=3de5c18a21
EX: www.wklej.eu/index.php?id=e1195b3a4a
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #6 : Kwiecień 09, 2015, 20:04:17 »
Odpowiedz cytującCytuj

Pliki od OTL wyglądają w porządku, oprócz trzech sterowników:

DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\nwlnkfwd.sys -- (NwlnkFwd)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\nwlnkflt.sys -- (NwlnkFlt)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\ipinip.sys -- (IpInIp)

Gdzie pliku nie odnaleziono, a wczytują się one razem z systemem. Ale to nie jest powód w/w problemów z "martwymi" aplikacjami.

Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #7 : Kwiecień 10, 2015, 16:59:00 »
Odpowiedz cytującCytuj

Mam Win Viste, więc ta poprawka jest bezużyteczna.

"Aktualizacja z dnia 17 marca 2015
Wersja wydania: 13.5.4.1971 (z autopoprawką nr4)"

Ta poprawka jest najnowsza i rozwiązała problem. W Twoim przypadku zaraz po zainstalowaniu Odkurzacz pobrał poprawki, ale nie zdążył ich zainstalować. W logu jest podane, że używałeś w tym czasie wersji bez poprawek tj. 13.5.0.xxxx a obecnie 13.5.4.xxxx (poprawka nr4).
rudy_rafal
Świeżak
*

« Odpowiedz #8 : Kwiecień 13, 2015, 15:40:34 »
Odpowiedz cytującCytuj

Dzięki za odpowiedzi. Czyli będę dalej używał Odkurzacza smile
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #9 : Kwiecień 13, 2015, 18:25:35 »
Odpowiedz cytującCytuj

Przyszła wersja ma rozwiązać problem z aktualizacją, tzn. zmieniona zostanie koncepcja aktualizacji: użytkownik otrzyma powiadomienie o dostępnej aktualizacji głównego składnika (pliku "odkurzacz.exe").

Obecnie wszystko odbywa się po cichu.
Strony: [1]   Do góry
  Odpowiedz  |  Drukuj  

Skocz do:  

+ Szybka odpowiedź
W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.