Oficjalne Forum programu Odkurzacz
Strony: [1]   Do dołu
  Odpowiedz  |  Drukuj  
Autor Wątek: Pytanie ogólne: raporty, dzienniki - co "psuję" decydując się na czyszczenie?  (Przeczytany 1151 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
WodzuAS
Gość
« : Maj 13, 2015, 11:58:44 »
Odpowiedz cytującCytuj

Witam, 
Zorientowałem się, że można usuwać takie rzeczy, które po usunięciu "okaleczą" wiele programów.
W załączeniu jest obrazek z obiektami odnalezionymi do usunięcia.
Jak zdecyduję się na usunięcie tych obiektów odnalezionych przez Odkurzacz, to ktoś da mi gwarancję, że nie utracę funkcjonalności jakiegoś programu? Chcę mieć w pełni funkcjonalny Podgląd zdarzeń (filtr, historia, możliwość tworzenia widoków niestandardowych, zapisywania zdarzeń, kopiowania itd.). Tak samo Harmonogram zdarzeń, Monitor niezawodności, Monitor zasobów, Monitor wydajności, Panel sterowania (historia aktualizacji, możliwość odinstalowania aktualizacji itp.), Windows Update sprawną, Windows Search sprawną (niech mi nie niszczy indeksu, bo szkoda czasu na odbudowę). Niech mi nie usunie Odkurzacz poprawek przysłanych przez Pomoc Techniczną Microsoft Polska , za które musiałem zapłacić. Niech nie usuwa kopii SP1, SP2, SP3. Niech nie usuwa kopii ratunkowych przydatnych do napraw DLL itp.
Pozdrawiam
AS 

* Odkurzacz Forum p1.png (29.39 KB, 462x252 - wyświetlony 224 razy.)
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #1 : Maj 13, 2015, 17:37:58 »
Odpowiedz cytującCytuj

Podane obiekty są zbędne ponieważ są to raporty z pracy programów. Jeśli uważasz, że są one Ci do czegoś potrzebne, znajdujesz się w gronie osób, które mają do dyspozycji pomijanie całych grup obiektów przez Odkurzacza.

Tak więc w Twoim przypadku, przejdź do zakładki "Skanowanie" i wybierz "Zarządzanie akceptacją typów obiektów".

Odznacz z czyszczenia następujące grupy obiektów:
- Raport, dzienniki
- Kopie zmian w rejestrze
- Kopie zmian w plikach
- Historii, aktywności

Zapisz ustawienia wybierając "Zastosuj".

Od tej pory, żadne z powyższych grup obiektów nie pojawią się w wynikach nie tylko "Wyszukiwania zbędnych plików/folderów" ale także "Optymalizacji autostartu" i "Czyszczeniu aplikacji".
Strony: [1]   Do góry
  Odpowiedz  |  Drukuj  

Skocz do:  

+ Szybka odpowiedź
W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.