Oficjalne Forum programu Odkurzacz
Strony: [1]   Do dołu
  Odpowiedz  |  Drukuj  
Autor Wątek: czyszczenie aplikacji a ochrona niektórych plików z katalogu \AppData\Local\Temp  (Przeczytany 1880 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
yavien
Świeżak
*

« : Maj 13, 2015, 23:25:46 »
Odpowiedz cytującCytuj

Witam,
Czy można w jakiś sposób ustawić, by czyszczenie aplikacji (wstępne) nie usuwało plików:
C:\Users\<nazwa usytkownika>\AppData\Local\Temp\TD_80\qc\ALM-Client.Login.config
akurat ta aplikacja przechowuje ustawienia logowania w tym miejscu i po każdym czyszczeniu aplikacji na nowo muszę wybierać opcje.

W jaki sposób chronić konkretne pliki przed usunięciem, mimo, że siedzą w Temp?
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2015, 23:45:44 wysłane przez yavien » Zapisane
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #1 : Maj 14, 2015, 11:18:41 »
Odpowiedz cytującCytuj

Dziękuję za zgłoszenie. Plik zostanie dodany do bazy sygnatur jako wyjątek i będzie blokowany automatycznie od kolejnej aktualizacji bazy. Dzięki temu, nie tylko Pan skorzysta, ale też inne osoby korzystające z tego programu.

Proszę tylko podać co to jest za program.

Uwaga: Poniższe rozwiązanie dotyczy "Wyszukiwania zbędnych plików" a nie jak podał autor pytania "Czyszczenia aplikacji"

Natomiast plik można też wykluczyć samemu: lokalnie (z konkretnego folderu) lub globalnie (aby nie był usuwany z żadnej lokalizacji w jakiej zostanie znaleziony).

Jeśli lokalizacja ...\TD_80\qc\.... zmienia się, należy plik wykluczyć globalnie.
Najszybciej jest to zrobić z poziomu okna "Informacje dodatkowe o pliku".

Aby to zrobić należy:
1. Rozpocząć skanowanie -> "Wyszukiwanie zbędnych plików"
2. Odnaleźć na liście plik "ALM-Client.Login.config" i kliknąć na niego dwukrotnie lewym przyciskiem myszki.
3. W oknie "Informacje dodatkowe o pliku" wybrać przez przycisk "Wyklucz" polecenie "Wyklucz obiekt globalnie: ALM-Client.Login.config".
4. Plik zniknie z listy wyników i zostanie automatycznie dodany do wykluczeń.

Wykluczeniami można zarządzać jak i dodać własne wykluczenie w następujący sposób:
1. Przejść do zakładki "Skanowanie".
2. Wybrać polecenie "Zarządzaj wykluczeniami skanowania".
3. U góry wybrać polecenie "Wyklucz globalnie plik".
4. Obok w pustym polu wpisać wyrażenie regularne, który wykluczy ten plik
Kod:
^alm-client\.login\.config$
5. Kliknąć mały przycisk z zielonym plusem, aby dodać wykluczenie do listy.
6. Zapisać ustawienia przyciskiem "Zapisz zmiany" lub zamknąć okno wykluczeń i w komunikacie potwierdzić zapis zmian.
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2015, 11:22:58 wysłane przez Franmo » Zapisane
yavien
Świeżak
*

« Odpowiedz #2 : Maj 15, 2015, 01:22:38 »
Odpowiedz cytującCytuj

Plik dotyczy ustawień narzędzia firmy HP: ALM (Aplication LifeCycle Management) /inna nazwa QC (Quality Center).
Jestem prawie pewna, że to nie było wyszukiwanie zbędnych plików, wczoraj wykonywało się wyłącznie "wstępne czyszczenie programów" - tylko pierwsza akcja z Centrum akcji "Czyszczenie" była proponowana, jeśli trzeba mogę udostępnić logi Odkurzacza.

Nie wiem, czy tylko plik "..\qc\ALM-Client.Login.config" jest istotny. Akurat wczoraj było bardzo mało do usunięcia wstępnego. Restartowałam komputer, więc Odkurzacz zaproponował wstępne czyszczenie. Zgodziłam się, ale gdy potem robiłam swoje akcje w QC i zauważyłam, że znów muszę ustawienia przy logowaniu potwierdzać to coś mnie tknęło.
No to zbadałam o co chodzi. Przywróciłam w Odkurzaczu wszystkie usunięte pliki, opcje zachowane, puściłam wstępne czyszczenie - muszę wpisywać. Akurat plik o <nazwa aplikacji>.login.config to narzuca się, że trzyma ustawienia przy logowaniu, dlatego o tym konkretnym pliku napisałam
Nie jest to jakoś strasznie męczące, ale mogłoby być lepiej ;-)

Dlatego napisałam na forum pytanie jak uchronić konkretne pliki, pomimo, że siedzą w %Temp%

W wolnej chwili będę sprawdzać. Najpierw czy wykluczenie zadziała na ten konkretny plik, potem wykluczę wszystko (i sprawdzę, że opcje logowania do aplikacji się zachowują), a potem wrócę z konkluzją smile

Dziękuję i pozdrawiam,
Magda
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #3 : Maj 16, 2015, 12:21:15 »
Odpowiedz cytującCytuj

Plik znajduje się w katalogu tymczasowym. Nie odpowiednie miejsce na takie ustawienia.

Nie zostanie on odnaleziony przez "Wyszukiwanie zbędnych plików", ponieważ nie zawiera charakterystycznej dla tymczasowych plików nazwy/rozszerzenia.

Tak jak Pani napisała, plik został usunięty przez "Czyszczenie aplikacji" i tylko aktualizacja bazy rozwiąże ten problem. Powinna wyjść dzisiaj smile
Strony: [1]   Do góry
  Odpowiedz  |  Drukuj  

Skocz do:  

+ Szybka odpowiedź
W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.