Oficjalne Forum programu Odkurzacz
Strony: [1]   Do dołu
  Odpowiedz  |  Drukuj  
Autor Wątek: Opcja "Czuszczenie kont użytkowników systemu" nie pokazuje wszystkich userów  (Przeczytany 3038 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
anarchisten
Świeżak
*

« : Maj 14, 2015, 19:40:40 »
Odpowiedz cytującCytuj

Tylko część użytkowników systemu jest tam widoczna. Dlaczego?
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #1 : Maj 16, 2015, 12:25:10 »
Odpowiedz cytującCytuj

Problem może wynikać z braku dostępu do tych kont. Np.: konta użytkowników z założonym hasłem podglądane przez innego użytkownika nie będącego administratorem wszystkich kont.

Jednak i w przypadku administratora może być brak dostępu do innych kont, które są kontami z uprawnieniami administratora (jeden administrator nie ma dostępu do innego konta administratora z założonym hasłem).
anarchisten
Świeżak
*

« Odpowiedz #2 : Maj 16, 2015, 13:53:33 »
Odpowiedz cytującCytuj

Chyba nie do końca tak to działa. Jestem Administratorem systemu, a pozostali userzy są tylko Użytkownikami bez uprawnień administracyjnych i na 50 userów widzę tylko 10. wszyscy mają założone hasło. Problem leży gdzieś indziej.
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #3 : Maj 17, 2015, 12:16:14 »
Odpowiedz cytującCytuj

Ciekawy przypadek smile Zwłaszcza, że do tej pory pracowałem z góra 4 kontami.
Należałoby to sprawdzić przede wszystkim zaczynając od .... podania systemu smile

Następnie (zakładając, że to Windows Vista/7/8/8.1/10 lub nowszy) podać całą listę katalogów znajdującą się w lokalizacji: C:\Users

Z tej listy wyszukać te katalogi, które nie zostały uwzględnione w Odkurzaczu w oknie "Zarządzanie czyszczeniem kont użytkowników".

Kiedy już taki katalog zostanie odnaleziony, należy wejść do niego, np.: C:\Users\Testowy
i sprawdzić, czy znajduje się tam plik "ntuser.dat.log" oraz jest dostęp do katalogu "Pulpit".
anarchisten
Świeżak
*

« Odpowiedz #4 : Maj 19, 2015, 13:59:08 »
Odpowiedz cytującCytuj

To chyba też nie to, bo aktualnie testuje na Windows 7 gdzie mam 2 konta administracyjne i oba zabezpieczone hasłem i Odkurzacz elegancko oczyścił oba konta.
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #5 : Maj 19, 2015, 18:11:12 »
Odpowiedz cytującCytuj

Proponuję jednak sprawdzić na podstawie tego konta, którego Odkurzacz nie widzi - zawartość w/w katalogu użytkownika i podać wynik.
anarchisten
Świeżak
*

« Odpowiedz #6 : Maj 21, 2015, 11:15:33 »
Odpowiedz cytującCytuj

Prawdopodobnie znalazłem przyczynę problemu. Mianowicie zmiana lokalizacji folderów Usera. W przypadku jak 11 folderów użytkownika ma zmienioną lokalizację np. na dysk D odkurzacz już nie widzi użytkownika do czyszczenia. Wydaje mi się, że to powinno zostać poprawione ze względu na to, że wiele osób zmienia lokalizacje.
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #7 : Maj 22, 2015, 07:39:38 »
Odpowiedz cytującCytuj

Dzięki za sprawdzenie smile

Przeszukiwany jest domyślny katalog ze zmiennych systemowych. Skąd Odkurzacz ma wiedzieć, że zmieniona jest lokalizacja? Chyba tylko z rejestru i na tym można by bazować, jeśli znajdę rozwiązanie gdzie jest przechowywana informacja o tym.
Strony: [1]   Do góry
  Odpowiedz  |  Drukuj  

Skocz do:  

+ Szybka odpowiedź
W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.