Oficjalne Forum programu Odkurzacz
Strony: [1]   Do dołu
  Odpowiedz  |  Drukuj  
Autor Wątek: Stare problemy z Odkurzaczem.  (Przeczytany 1798 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
libros
Kwarc

« : Styczeń 15, 2016, 19:27:36 »
Odpowiedz cytującCytuj

Listopad. Na win 7 odinstalowałem Odkurzacz z powodu detekcji. Wykrywało tylko cztery pozycje do czyszczenia.
Listopad - to samo na pc z XP. Gdy nie wykrywa tego, co powinien sprzątać, to odinstalowałem. Zrobiłem czystą instalację systemu.
Ciort mnie pokusił, bo przecież to ulub program i zainstalowałem po wszystkich aktualizacjach. Zainstalował się i wysprzątał kilka GB. Po kilku dniach znowu błąd detekcji. To znowu odinstalowałem.
Zainstalowałem ponownie teraz, powalczyłem z comodo firewallem, w końcu po zaktualizowaniu bazy zrobiłem czyszczenie, skanowanie Potem chciałem zobaczyć, co on ma w kopiach bezpieczeństwa, no to zobaczyłem:

Żeby było śmiesznie, to czasami coś znajdę w menadżerze rejestru starego odkurzacza, albo w monitorze porzuconych folderów - co usunę. Moduły robią kopie bezpieczeństwa i przez lata nie pokazały błędów. Wiadomo, że stary odkurzacz może narobić szkód, ale moduły są super. Od pierwszej wersji 13. błędy odkurzacza mnie zaskakują od czasu do czasu.
Kiedyś czepiłem się glary utilities, że jak on czyści, skoro nie wykrywa wielu softów? A reklamują, że najlepszy.
W Odkurzaczu przechodzenie od razu do czyszczenia/skanowania, to wielki byk, gdy poniewczasie pokazuje się, że czegoś nie wykrywa, albo sypie błędem tam, gdzie kopia bezpieczeństwa jest gwarantem.

Teraz jest straszenie nową wersją. Zastanawiam się, czy jest zasadne aby wbudować mechanizm sprawdzający po włączeniu Odkurzacza, przed zastosowaniem - czy coś nie zmieniło programu w najdrobniejszym szczególe. Chodzi o jakiś konflikt ustawień, o jakieś zmiany powodowane przez inne, czasem chore aplikacje. Przecież, jeśli dzisiaj program dobrze działa, to i jutro ma dobrze działać i jakaś kontrola powinna być.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2016, 19:30:43 wysłane przez libros » Zapisane
Alvinek
Global Moderator
Platyna
*
*

Alvinko Portabler

« Odpowiedz #1 : Styczeń 15, 2016, 23:04:29 »
Odpowiedz cytującCytuj

Cytat: libros
Teraz jest straszenie nową wersją. Zastanawiam się, czy jest zasadne aby wbudować mechanizm sprawdzający po włączeniu Odkurzacza, przed zastosowaniem - czy coś nie zmieniło programu w najdrobniejszym szczególe. Chodzi o jakiś konflikt ustawień, o jakieś zmiany powodowane przez inne, czasem chore aplikacje. Przecież, jeśli dzisiaj program dobrze działa, to i jutro ma dobrze działać i jakaś kontrola powinna być.

W tajemnicy powiem że powstaje nowy Odkurzacz KitTools który ma pomóc w kontroli nad Odkurzaczem, a przede wszystkim sporządzić raport konfiguracji Odkurzacza który mógłby zostać podesłany na forum w celu kontroli. Nie mówię, że sama aplikacja źle siebie kontroluje - ale co innego gdy coś z zewnątrz sprawdzi, wprowadzi poprawki, poinformuje, wrzuci ustawienia od nowa. Czasami najdrobniejsze przeoczenie pustoszy całość. Na dniach powinna się pokazać informacja przedstawiające to drobne narzędzie.

Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #2 : Styczeń 16, 2016, 01:50:05 »
Odpowiedz cytującCytuj

W chwili obecnej zakupiłem na własne potrzeby nowsze narzędzie, jakim jest EurekaLog w wersji 7.
Obecnie używałem jej w wersji 6-tej. Sądzę, że uda się dzięki niej odnaleźć nowe problemy, które pominięte zostały lub się ukrywały.

Na razie ponownie został naprawiony błąd "Access Violation" występujący w "Optymalizacji autostartu".
Jeśli taki błąd pojawia się przy starcie systemu to na 99% jest on związany z w/w funkcją.

Pozostałe błędy z uwagi na ich nietypowe zachowanie, będę poprawiał o ile trafią do mnie logi z raportów.

Następna wersja 13.6 BETA 8 będzie zawierała wbudowany mechanizm do detekcji i wysyłania raportu błędów. Mechanizm ten jest dołączany tylko w testach. W finalnej wersji nie jest dołączany ponieważ spowalnia pracę Odkurzacza, poza tym mogło by za dużo przychodzić raportów od wszystkich (nawet nieświadomych użytkowników), zamiast od testerów.
libros
Kwarc

« Odpowiedz #3 : Styczeń 16, 2016, 19:53:23 »
Odpowiedz cytującCytuj

To by było na tyle. Dobry, Odkurzacz, dobry. Popracował, nie wyświetlił błędu, gdy zaglądałem do kopii bezpieczeństwa. Było mniód, cukierek. Nawet klaskałbym.
To wiekopomne zdarzenie stało się po ostatecznej naprawie systemu, czyli po uporczywym netbt, czy uciążliwy, dhcp i tam podobne. Po prostu dodałem do rejestru zdobyte pliki registration entries. 8 takich wyeliminowały błędy, a po restarcie, Odkurzacz zachował się no pięknie.
Szkoda, że przed naprawą sypał błędem.
Taka rejestracja netbt.sys, netbios.sys, inne, (naprawa), to wystarczyło, żeby przestały występować errory system violation.
Strony: [1]   Do góry
  Odpowiedz  |  Drukuj  

Skocz do:  

+ Szybka odpowiedź
W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.