Oficjalne Forum programu Odkurzacz
Strony: [1]   Do dołu
  Odpowiedz  |  Drukuj  
Autor Wątek: Jak zmienić i ustawić wielkość czcionki?  (Przeczytany 2517 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
libros
Kwarc

« : Czerwiec 04, 2016, 01:40:20 »
Odpowiedz cytującCytuj

Wyświetla się error:

No i jak ustawić czcionki interfejsu?
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #1 : Czerwiec 05, 2016, 23:30:52 »
Odpowiedz cytującCytuj

Nie jest to błąd Odkurzacza. To błąd systemowy.

Rozwiązania są różne:
http://technoguru.pl/blog/serwer-rpc-jest-niedostepny/

Google:
https://www.google.pl/search?q=serwer+RPC+jest+niedost%C4%99pny&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=45lUV7rxDOKe6ATlgLSQBw
libros
Kwarc

« Odpowiedz #2 : Czerwiec 06, 2016, 11:04:21 »
Odpowiedz cytującCytuj

Usługa czas systemu Windows działa prawidłowo. Synchronizacja czasu działa. Usługa RPC - tryb ręczny. Co jeszcze można sprawdzić?
To sprawdzałem według wpisu - :ta opcja nie działa. https://forum.dobreprogramy.pl/male-litery-w-programie-odkurzacz-529888t.html?do=findComment&comment=3346357
Wychodzi na to, że i u mnie nie działa, chociaż literki mają prawidłową wielkość (u mnie).

Nawet wrzuciłem najlepszy polski serwer czasu i zsynchronizowałem poprawnie czas z internetu (pl.pool.ntp.org) - to nadal ta opcja czcionek pokazuje pokazany błąd.

Dodam jeszcze zapytanie - Dlaczego wybór czcionek nie jest wbudowany w aplikację?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2016, 11:45:48 wysłane przez libros » Zapisane
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #3 : Czerwiec 06, 2016, 23:36:28 »
Odpowiedz cytującCytuj

Usługa RPC musi być ustawiona na tryb Auto. Następnie należy uruchomić ponownie komputer i sprawdzić, czy usługa nadal jest tak samo ustawiona (jeśli nadal występuje "błąd 1722").

Czcionki nie są wbudowane w Odkurzacza, wybierane są z systemu na podstawie tego co użytkownik posiada na komputerze.
libros
Kwarc

« Odpowiedz #4 : Czerwiec 07, 2016, 08:15:31 »
Odpowiedz cytującCytuj

Dzięki za sugestię. Zdalne wywoływanie procedur RPC mam ustawione na włączona, automatyczny. To inne usługi dostępu zdalnego mam wyłączone.
W takim racie skąd domyślna czcionka century gothic? Mam bardzo dużo czcionek systemowych. W zaawansowanych opcjach wyglądu, ani jednej czcionki nie mam ustawionej century gothic. Wszystkie systemowe mam ustawione na arial narrow, bo daje raz, że ładne litery, a dwa, że to zwarty format, czyli więcej treści.
No to jestem uszczęśliwiony dwa razy, a tego nie rozumiem, dlaczego potrzebna usługa internetowa do zmiany (wyboru) czcionek z systemu?
Serwer rpc jest niedostępny - Obawiam się, że to konfiguracja większości komputerów psuje wybór czcionek w Odkurzaczu.
No ale - programu da się używać, choć ma opcje nie dla wszystkich.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2016, 08:55:58 wysłane przez libros » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Odpowiedz  |  Drukuj  

Skocz do:  

+ Szybka odpowiedź
W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.