Oficjalne Forum programu Odkurzacz
Strony: [1]   Do dołu
  Odpowiedz  |  Drukuj  
Autor Wątek: zbędne pliki tymczasowe Outlooka  (Przeczytany 2461 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
yavien
Świeżak
*

« : Czerwiec 27, 2016, 18:38:30 »
Odpowiedz cytującCytuj

Witam,
odkryłam przez przypadek mnóstwo plików w katalogu C:\Users\<nazwa użytkownika>\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Outlook\PCZGYRK9

Regularnie używam Odkurzacza, a w katalogu siedziały pliki sprzed kilku lat nawet. Mam podane przeszukiwanie w całym dysku C:, ścieżki nie znajduję w wykluczeniach (choć może czegoś nie widzę).

W katalogu były pliki (dokumenty, excele, inne) otrzymane mailem i otworzone bezpośrednio z poczty. Jeśli otrzymany dokument jest mi do czegoś potrzebny, zapisuję sobie odpowiednio. Jeśli tylko wystarczy, że zapoznam się z załącznikiem, to czytam, sprawdzam i zamykam. Nie miałam świadomości, że Windows to wszystko trzyma.

W jaki sposób dodać tę lokalizację (potencjalnie: jakieś inne) do przeszukiwania w trakcie skanowania? Dla mnie ten katalog to odpowiednik plików tymczasowych przeglądarki, chciałabym zautomatyzować usuwanie tych zbędnych plików.

Dodam, że to komputer służbowy, więc niektóre ustawienia są poza moim zasięgiem.
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #1 : Czerwiec 28, 2016, 11:24:52 »
Odpowiedz cytującCytuj

Witam, dziękuję za zgłoszenie zbędnych plików z lokalizacji Outlooka.

Faktycznie Odkurzacz ich nie rozpoznaje, ponieważ fizycznie nie posiada tej ścieżki w bazie.
Z tego co widzę, będzie to ta sama lokalizacja co dla Internet Explorera:

C:\Users\<nazwa użytkownika>\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.IE5\...

W tej lokalizacji znajdują się podkatalogi z losowymi znakami a w każdym z nich znajdują się pliki z różnymi rozszerzeniami zawierające w nazwie dwa nawiasy kwadratowe z liczbą w środku. Np: document[1].doc

Czy tak samo jest w Pani katalogach? Może też Pani załączyć zrzuty ekranu z lokalizacji i podglądu widoku nazw plików w środku.
yavien
Świeżak
*

« Odpowiedz #2 : Luty 04, 2017, 23:21:49 »
Odpowiedz cytującCytuj

Przepraszam, że nie odpowiedziałam wcześniej - jeśli miałam mail z forum to musiałam przeoczyć. Teraz sobie włączam powiadomienie o odpowiedziach w wątku.

Tak, są tu katalogi z losowymi nazwami (po skasowaniu katalogu tworzy się nowy), ale nazwy plików zawierają numerki w nawiasach kwadratowych, tylko jeśli np. otwieram załącznik z maila po raz kolejny.

Odkopuję wątek, ponieważ - okazało się dziś, że ze wskazanego katalogu pliki się usunęły smile
Wychodzi mi więc, że dodał Pan tę lokalizację?

Niestety - choć pewnie powinnam się oduczyć tego nawyku - miałam zapisany tu wczoraj pliczek z notatkami. Czyli troszeczkę minęłam się z prawdą w pierwszym poście. Rzadko, ale jednak czasem używam katalogów tymczasowych do zapisywania pracy ;-)

A zawartość katalogu usunęła się w trakcie wstępnego czyszczenia, czyli bez backupu...

Czy można tak zrobić, by katalogi w C:\Users\<nazwa użytkownika>\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Outlook\ czyściły się dopiero w trakcie wyszukiwania zbędnych plików?
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2017, 23:24:43 wysłane przez yavien » Zapisane
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #3 : Luty 16, 2017, 16:00:28 »
Odpowiedz cytującCytuj

Katalog "Content.Outlook" został dodany do czyszczenia w module "Wyszukiwanie zbędnych folderów" już jakiś czas temu. Zawiera zbędne katalogi powstałe podczas korzystania z menedżera poczty "Microsoft Outlook Express".
Strony: [1]   Do góry
  Odpowiedz  |  Drukuj  

Skocz do:  

+ Szybka odpowiedź
W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.