Oficjalne Forum programu Odkurzacz
Strony: 1 2 [3] 4 5   Do dołu
  Odpowiedz  |  Drukuj  
Autor Wątek: Data publikacji i zmiany dla kolejnej wersji Odkurzacza  (Przeczytany 76698 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
marcin1509
Gość
« Odpowiedz #30 : Sierpień 15, 2010, 17:51:47 »
Odpowiedz cytującCytuj

Czy po wersji 12.4 będzie jeszcze jakaś wersja 12 czy zaczną się prace nad wersją 13 ?
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #31 : Sierpień 15, 2010, 18:08:22 »
Odpowiedz cytującCytuj

Nie przewiduję kolejnej wersji z generacji 12-tej (12.5) - jeśli już to wyjdą małe poprawki poprzez aktualizację wewnętrzną, a nie z całym instalatorem.

Prace nad 13-tką już rozpoczęte.
pakeroso
Srebro
**
*

Prezes

« Odpowiedz #32 : Sierpień 15, 2010, 18:30:32 »
Odpowiedz cytującCytuj

Już rozpoczęte ?? To może jakiś mały przeciek co do koncepcji nowej wersji ? Jakieś nowe możliwości, inny wygląd ?

Ja osobiście widziałbym coś w stylu loadera, żeby wszystkie moduły można było uruchomić z jednego okienka...

Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #33 : Sierpień 15, 2010, 19:51:37 »
Odpowiedz cytującCytuj

Nowy wygląd zna tylko jedna osoba z forum i tylko z jednego zrzutu ekranu smile Od tego czy zostanie pokazane, zależy siła napierania :D
To dopiero wstęp, ale tak jak Pakeroso napisałeś, będzie z jednego okienka...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2010, 23:16:18 wysłane przez Franmo » Zapisane
Unicorn
Gość
« Odpowiedz #34 : Sierpień 15, 2010, 22:16:04 »
Odpowiedz cytującCytuj

Powiem szczerze, że wygląd bardzo mi odpowiada. Jest wręcz rewelacyjny smile
xvix
Żelazo

« Odpowiedz #35 : Sierpień 15, 2010, 22:29:18 »
Odpowiedz cytującCytuj

To może chociaż przeciek dla BETA testerów?  001_rolleyes
Unicorn
Gość
« Odpowiedz #36 : Sierpień 15, 2010, 22:57:32 »
Odpowiedz cytującCytuj

Jeśli Franmo pozwoli wrzucę screena (albo sam niech da smile Na razie tapetka:
 blush

[załącznik usunięty przez administratora]
cezar39
Srebro
**

Windows 7 SP1 x64 bit

« Odpowiedz #37 : Sierpień 15, 2010, 22:59:51 »
Odpowiedz cytującCytuj

Generalnie jestem zadowolony z rozwoju ODK, gdzieś tam napisałem moje postulaty:
http://forum.odkurzacz.prohost.pl/index.php?topic=14.msg11337#msg11337

Osobiście chciałbym, oby następne wersje część czynności robiły automatycznie, w tej wersji są tylko komunikaty typu "baza nieaktualna", "zalecane uruchomienie SCD", dlaczego by program nie robił tego wszystkiego automatycznie? W pierwszej kolejności chodzi mi:
- o tę serię komunikatów (to chyba prosta rzecz do zrobienia); (Tym można nazwać ten konfigurator przy instalacji)
- całkowite zintegrowanie ASO z ODK (czyli, gdy była dostępna jakaś aktualizacja czegoś tam, byłby komunikat z tym i od razu guzik "Aktualizuj";
- Całkowite zintegrowanie MPF oraz SCD z ODK, coś na zasadzie COMODO Internet Security (to chyba będzie takie jakby wyzwanie dla autora, chodzi mi o taki jeden interfejs tych 3 modułów, a przy kliknięciu "Odkurzaj" uruchamiałyby się najpierw SCD, potem MPF a na koniec ODK).

Właśnie 1 punkt jest przyjęty poprzez ten konfigurator (chyba, że autor już miał coś takiego w planie  biggrin )
O 2 punkcie jak na razie nic nie wiadomo  closedeyes

Z jednego okienka ? Normalnie jeśli coś na wzór tego czegoś co nagreźdałem tutaj to normalnie będę wniebowzięty, że moje pomysły są implementowane w program  .
http://forum.odkurzacz.prohost.pl/index.php?topic=14.msg11385#msg11385

Czy ma zostać pokazane BETA Testerom? Pewnie, że tak  biggrin Niedługo szkoła, będzie mniej czasu na myślenie nad ODK xD.

Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #38 : Sierpień 15, 2010, 23:22:39 »
Odpowiedz cytującCytuj

Fuzja ODK z ASO odpada na wstępie - może się to zmienić, nie zaprzeczam w trakcie dalszego projektowania wyjdzie co lepsze. ASO jako oddzielny moduł pozwoli m.in. na aktualizację samego programu (tak jak jest teraz). Jeśli byłby wbudowany, kłopotliwe byłoby podmienianie składników, choć nie ukrywam, że są i na to sposoby.

To wstępny projekt interfejsu

Unicorn
Gość
« Odpowiedz #39 : Sierpień 15, 2010, 23:24:39 »
Odpowiedz cytującCytuj

Wrzucę w post.

[załącznik usunięty przez administratora]
pakeroso
Srebro
**
*

Prezes

« Odpowiedz #40 : Sierpień 15, 2010, 23:41:41 »
Odpowiedz cytującCytuj

Wizualnie rewelka! Funkcjonalnie myślę, że to także będzie dobre posunięcie.

Co prawda interfejs ściągnięty, ale zapewne ze wstępnej koncepcji do projektu finalnego jeszcze daleka droga.
Mam tylko nadzieję, że nie ubędzie nam funkcji, tzn. moduł wyszukujący zbędne foldery obowiązkowo musi się znaleźć.

Normalnie już chciało by się mieć takie cudo u siebie 

doktorwatson
Świeżak
*

« Odpowiedz #41 : Sierpień 16, 2010, 14:05:54 »
Odpowiedz cytującCytuj

Super wygląd , menu podobne bardzo do menu KASPERSKIEGO 2011 :D
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #42 : Sierpień 16, 2010, 20:24:56 »
Odpowiedz cytującCytuj

To prawda, inspiracją jest interfejs Kasperskiego. Ale żeby nie było problemów wszystkie grafiki robione są nowe. I co najważniejsze, Odkurzacz nie konkuruje z Kaspersky, bo to dwa różne programy.
superjohn
Brąz
*
*

« Odpowiedz #43 : Sierpień 17, 2010, 16:37:37 »
Odpowiedz cytującCytuj

Interfejsik zapowiada się ciekawie  thumbup 
Czy wersja 13-ta będzie miała w MPF opcję usuwania przestarzałych punktów przywracania systemu?
Jeśli tak, to dobrze by było wyeliminować w niej błąd związany z tworzeniem kopii usuniętych obiektów, jeśli usuwane są tylko przestarzałe punkty przywracania systemu. Obecna wersja w takim przypadku wywala komunikat o błędzie tworzenia kopii zapasowej.  Chyba pisałem o tym przy testach 12-tki, ale problem utonął w gąszczu innych.  Sad W obecnej wersji chyba nie ma już sensu tego poprawiać, tym bardziej, że sam Franmo napisałeś, że to już definitywnie wersja finalna i jeśli będą jakieś poprawki, to niewielkie.
Franmo
Constructor
Diament
*

« Odpowiedz #44 : Sierpień 17, 2010, 23:40:46 »
Odpowiedz cytującCytuj

Jest pewien problem z usuwaniem tych punktów. Mało tego są one wykrywane tylko w Windows XP. W pozostałych nowszych systemach niestety nie mam pojęcia jak to wykryć.

Stąd, rozpoznawanie PPSów i ich usuwania niestety nie będzie już w MPF. Natomiast sam MPF będzie wbudowany już w interfejs ODK 13. Takie jest zmierzenie.

MPF i SCD będą w zakładce "Wstępne czyszczenie".
ODK (jako jego główne zadanie) w zakładce "Skanowanie".
UZP, MIO, MR będą wykrywane jako dodatki uruchamiane bezpośrednio z ODK w zakładce "Narzędzia".
Strony: 1 2 [3] 4 5   Do góry
  Odpowiedz  |  Drukuj  

Skocz do:  

+ Szybka odpowiedź
W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.