Oficjalne Forum programu Odkurzacz
Strony: 1 [2] 3 4 ... 14   Do dołu
  Odpowiedz  |  Drukuj  
Autor Wątek: Programy graficzne  (Przeczytany 223276 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Bessa
Srebro
**
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 537


« Odpowiedz #15 : Styczeń 27, 2006, 00:55:13 »
Odpowiedz cytującCytuj

IKEA Kitchen Planner 1.6.2 PL


Proste i bezpłatne narzędzie pomocne w zaprojektowaniu domowej kuchni. Umożliwia zdefiniowanie kształtu i wymiarów pomieszczenia, umiejscowienie okien, drzwi itp. Na powierzchni 2D można nanieść   poszczególne szafki korzystając z  bogatego katalogu zawartego w programie. Katalog jest przejrzyście podzielony tematycznie na róznego rodzaju szafki, każda z nich jest wyceniona i przedstawiana w formie uproszczonej bryły, a program umożliwia zdefiniowanie ich wygladu. W każdej chwili możemy skorzystać  z trójwymiarowego   podglądu, który pozwala zasymulowac wygląd naszej przyszłej kuchni. Dosępny jest takze kosztorys, w którym podane  są   ceny całej kuchni i poszczególnych jej elementów. Interfejs programu jest oczywiście po polsku, a co najwazniejsze, jego obsluga nie sprawia najmniejszych trudnosci.Na stronce znajduje się także  narzędzie do projektowania  biura.

http://www.ikea.com/ms/pl_PL/small_business/overview/index.html
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2008, 02:07:40 wysłane przez Bessa » Zapisane
Bessa
Srebro
**
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 537


« Odpowiedz #16 : Styczeń 28, 2006, 00:27:23 »
Odpowiedz cytującCytuj

Inkscape 0.43.2

http://www.inkscape.org/
Pobieranie :
http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=93438

Bezpłatny program do grafiki wektorowej stworzony przez  programistów tworzących wcześniej Sodipodi. Inkscape również  bazuje na stworzonym przez W3C formacie SVG opisującym statyczną i animowaną grafikę dwuwymiarową. W stosunku do swojego "kuzyna" Inkscape jest jednak bardziej dopracowany i posiada dużo wygodniejszy, choć  niestety anglojęzyczny, interfejs. Tak jak każdy płnowartościowy program tego typu oferuje możliwość  pracy z krzywymi, obiektami, tekstem itp., przy wykorzystaniu grafiki rastrowej, gradientów, grupowania obiektów i obsługi kanału alfa dla uzyskania przezroczystości. Podobnie jak w Sodipodi głównym mankamentem programu brak obługi popularnego formatu CDR, choć  lista obługiwanych formatów graficznych jest większa.. Program bazuje na  formacie SVG, ale obsługuje również: EPS, PS, EPSI, AI, SVG, POV,  SVGZ. Program korzysta z kanłu alfa dla uzyskania przezroczystości, pozwala na tworzenie gradientów wypełniających, ma wbudowany zbiór zaką„czeń„ linii (np. strzałki), obsługuje czcionki wektorowe. Posiada zbiór przyładowych plansz, prezentujących efekty, jakie można uzyskać w programie.

« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2008, 01:52:08 wysłane przez Bessa » Zapisane
Bessa
Srebro
**
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 537


« Odpowiedz #17 : Styczeń 28, 2006, 00:39:13 »
Odpowiedz cytującCytuj

Wings 3D         

http://www.wings3d.com/

Pobieranie :
http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=33028&package_id=25098

Wings 3D to darmowy modeler o dosyć  specyficznym charakterze procesu edycji. Wszystkie obiekty stworzone przy jego pomocy powstają  na bazie prostych przestrzennych figur geometrycznych (sześcian, tetraedr, walec, sfera, itp.), które  stopniowo są  rozbudowywane . Proces modyfikacji obiektu obejmuje szereg przekształceń ścianek, brzegów i wierzchołków takich jak podziały, wyzłobienia, wyciągania, wygładzenia i wiele innych.
2D & 3D Animator   

http://www.pysoft.com/

http://www.pysoft.com/downloads_fr.html

Darmowy  programik animowanej grafiki. Umożliwia  zmianę rozmiaru  czcionki , obracać  i zmieniać wielkość wszystkich  cechy tekstu. Dowolny tekst  może zostać ożywiony  z rotacją i dynamicznym rozjaśnianiem. Posiada   dwa typy świateł. światła  mogą zostająć umieszczone w określonej  pozycji i mają określony, dowolny kolor, który wypełnia  zarysy i robi  cienie. Narzędzie optymalizacji ma prosty interfejs i pomaga szybko porównać różne formaty obrazu, by utworzyć najmniejszy obraz. Tworzy animacją przez zmienianiu pozycji, wielkości warstw. Dla każdej warstwy, możesz dodać nieograniczony numer . Podczas playbacku program wykonuje kolejność ruchu dla każdej warstwy.  Nieograniczone zdolnosci przeźroczystości  Wzory umożliwiają utworzenie  wizualnych  obrazów z oszałamiającym realizmem i pomagające  zaprojektować  dowolną  liczbą  animacji  oraz  dużo, dużo więcej.
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2008, 02:11:09 wysłane przez Bessa » Zapisane
Bessa
Srebro
**
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 537


« Odpowiedz #18 : Styczeń 28, 2006, 20:34:33 »
Odpowiedz cytującCytuj

Animated Screen

http://www.pysoft.com/anim_screen_fr.html
http://www.pysoft.com/downloads_fr.html

Rozbudowana aplikacja do przygotowywania animacji. W programie nie ma narzędzi do rysowania - jest on przeznaczony tylko do montażu animacji z gotowych elementów. Gotowy filmik może zostać zachowany w kilku popularnych formatach, a nawet jako wygaszacz ekranu.
 
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2008, 02:08:46 wysłane przez Bessa » Zapisane
Bessa
Srebro
**
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 537


« Odpowiedz #19 : Luty 02, 2006, 22:13:07 »
Odpowiedz cytującCytuj

Media Resizer Pro 2.38

http://www.mediaresizer.com/

Darmowy  programik  -Media Resizer Pro to generator miniaturek z plików graficznych. Tworzy miniaturki wzbogacone licznymi efektami specjalnymi (cienie, zaokrąglone narożniki, znaki wodne itd.), pracuje jednocześnie na dużej liczbie zdjęć. Posiada podstawowe filtry pomagające nam dostosować miniaturkę  do naszych wyobrażeń.

« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2008, 02:06:16 wysłane przez Bessa » Zapisane
Bessa
Srebro
**
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 537


« Odpowiedz #20 : Luty 07, 2006, 16:05:24 »
Odpowiedz cytującCytuj

Picasa 2.2.0 PL

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=22&id=873&t=72

Bezpłatny program do katalogowania i przeglądania zdjęć, stworzony przez firmę Google. Picasa w sposób automatyczny wyszukuje zbiory znajdujące się na dysku i pozwala na ich skatalogowanie, opisanie, nagranie w postaci prezentacji na CD, zarchiwizowanie itd. Najlepsze zdjęcia możemy wyróżnić symbolem gwiazdki. Program umożliwia podstawowę obróbkę każdego zdjęcia (m.in. korekcję tzw. efektu czerwonych oczu i kilkanaście filtrów) i wyświetla zakodowane w formacie EXIF informacje o zdjęciu. W programie nacisk położono na udostępnianie zbiorów innym użytkownikom – zdjęcia można bezpośrednio z programu wysłać e-mailem, udostąpnić za pośrednictwem komunikatora Hello lub umieścić na blogu Blogger.

W wersji angielskiej:

http://picasa.google.com/index.html

« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2008, 03:09:57 wysłane przez Bessa » Zapisane
Bessa
Srebro
**
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 537


« Odpowiedz #21 : Luty 07, 2006, 16:08:44 »
Odpowiedz cytującCytuj


Darmowy ,nie wymagający instalacji i łatwy w obsłudze edytor graficzny. Aplikacja umożliwia wykonanie bardzo prostego retuszu ilustracji, które mogą być wczytywane do programu z plików w formacie BMP lub JPEG oraz bezpośrednio z cyfrowego aparatu fotograficznego, skanera lub kamery wideo. Program udostępnia szereg narzędzi służących do modyfikacje ilustracji. Pozwalają one na kadrowanie obrazu, zmiana rozmiaru ilustracji, obrót oraz zmianę skali widoku. Dość mocną stroną aplikacji jest możliwość zastosowania całkiem pokaźnej ilości różnych rodzajów filtrów. Możemy wykonać korekcję jasności, ostrości i kontrastu ilustracji, lub dodać do niej różnorodne efekty specjalne takie jak: Black & withe, Grayscale, Sepia, Fine edges, Noise, Drawn, Feather. Photo Effects (Early 20:th century, (cenzura) color camera). Zmodyfikowane obrazy można zapisać na dysku w jednym z dwóch formatów - JPEG lub BMP.


« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2008, 03:16:06 wysłane przez Bessa » Zapisane
Bessa
Srebro
**
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 537


« Odpowiedz #22 : Luty 07, 2006, 16:11:50 »
Odpowiedz cytującCytuj

3D Canvas  6.0.1       

http://www.amabilis.com/

Bezpłatny edytor graficzny do tworzenia trójwymiarowych modeli i animowanych scen. Użytkownik może tworzyć swoje modele od podstaw lub zbudować je przy pomocy zaawansowanych funkcji Object Building Tools, automatyzujących ten proces. Szereg narzędzi do sporządzania animacji pozwala nie tylko na rozplanowanie scen, ale również na uzyskanie bardzo płynnego ruchu. Trójwymiarowe obiekty tworzone są z prostych trójwymiarowych elementów tzw. Primitives. Wykorzystując odpowiednie narzędzia, które umożliwiają zmianę wymiarów, skalowanie, deformacje, łączenie, wyciąganie, obracanie obiektów itp. generowany jest odpowiedni model 3D. 3d Canvas posiada również opcje pozwalające na animować stworzony obiekt 3D. Efekt animacji można zapisać jako film w formacie AVI.. Dla początkujących użytkowników programu na stronie producenta udostępniono szereg samouczków prezentujących krok po kroku techniki modelowania trójwymiarowego.
Możliwości programu można rozszerzyć przy użyciu wtyczek, których sporą kolekcję znajdziesz tutaj:

http://www.amabilis.com/mediadownloads.htm#Scripts

           
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2008, 03:16:26 wysłane przez Bessa » Zapisane
Bessa
Srebro
**
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 537


« Odpowiedz #23 : Luty 07, 2006, 16:19:35 »
Odpowiedz cytującCytuj

FlaMaster 2.0             

http://www.mi-studio.com/

http://www.mi-studio.com/index_pl.htmlProgram przeznaczony do tworzenia  unikatowych  pokazów aplikacji w multimedialnych w technice Flash. Istnieje również możliwość zaprojektowania własnej strony internetowej w technologii flash Macromedia.. Cały pliki  źródłowe można tworzyć  nawet  o  wielkości zaledwie 14.5 kb, tak to nie pomyłka takiej  wielkości źródła średnio tworzy FlaMaster. Program jest adresowany do wszystkich, którzy pragną niewielkim kosztem uzyskać efektowną i rozbudowaną stronę WWW, czy prezentację multimedialną na CD. Można się spierać o to czy jest programem prostym w obsłudze czy trudnym, jednak mnogość możliwości jakie program zapewnia początkującemu użytkownikowi jest warta samego spróbowania swoich sił.  Jeżeli nie chcemy zanadto zagłębiać się w meandry programu, możemy skorzystać jedynie z jego podstawowych funkcji i zrobić efektowną wizytówkę w kilkadziesiąt minut. oraz możliwość kreowania i zapisu własnych komponentów.
Program nie wymaga licencji i jest bezpłatny.
Na stronce -opisy, porady i bezpłatna pomoc  jak można wykonac  szybko prezentacje  przy użyciu  narzędzi i serwerów na CD-ROM  w technologii Flash Macromedia

« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2008, 03:15:07 wysłane przez Bessa » Zapisane
Bessa
Srebro
**
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 537


« Odpowiedz #24 : Luty 08, 2006, 20:46:19 »
Odpowiedz cytującCytuj


Darmowe  programowanie do morfingu. Tworzy płynne sekwencje przekształcenia jednego obrazu w drugi. Wbudowany edytor wideo pozwala wykonywać proste operacje na plikach z animacjami. Obsługuje najbardziej popularne formaty plików graficznych i wideo. Statyczny i dynamiczny morfing. Specjalne efekty typu transparent czy motion. Załączony prosty video edytorek dla kreowania animacji. Może pracować też jako wtyczka do Adobe Premiere, Vegas Video i Wax. Obsługuje standardowe pliki graficzne i video:
- Jako input: JPEG, BMP, PCX, PNG, PBM, TGA, TIFF.
- Jako output: JPEG, BMP, PNG, TGA, TIFF, AVI, MPEG i SWF

« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2008, 03:17:00 wysłane przez Bessa » Zapisane
Bessa
Srebro
**
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 537


« Odpowiedz #25 : Luty 08, 2006, 23:52:33 »
Odpowiedz cytującCytuj

A Square Image 2.0   
   
http://www.trivista.com/products/asquareimage/

A Square Image  jest to darmowy programik , który w łatwy sposób zmiejsza/zmienia /obcina  wyświetlany obrazek, do takiej wielkości/rozmiarów  jaki chcemy.Prosty interfejs dostarcza łatwego redagowania  róznego formatu .Idealny  dla tworzenia struktur  w Sieci Jest szczególnie przydatne do  przetwarzanie i redagowanie cyfrowych obrazów i zdjęć. Można z łatwością umieszczać  na własnych  stronach Web  w  formatach 128x128  lub 256x256 . Zręcznie wykona ikonki o formacie 32x32 BMP.

« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2008, 03:17:12 wysłane przez Bessa » Zapisane
Bessa
Srebro
**
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 537


« Odpowiedz #26 : Luty 09, 2006, 23:24:08 »
Odpowiedz cytującCytuj

3D GIF Designer 2.1

http://www.pysoft.com/

Bezpłatna wersja programu do tworzenia animowanych bannerów na strony WWW. Każdy element animacji (tekst, animacja, grafika) może być  niezależnie  modyfikowana, dzięki czemu można indywidualnie ustawić   położenie, rozmiar, tor poruszania, cieniowanie itp. Animacje można wzbogacić   można w dodatkowe efekty   świetlne, ruchowe, nałożenie tekstury. Pliki wynikowe są   automatycznie optymizowane, dzięki   czemu ich rozmiar jest niewielki, dzięki czemu po umieszczeniu na stronie WWW czas wczytywania nie powinien się  odczuwalnie wydłuży


Zapisane
Bessa
Srebro
**
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 537


« Odpowiedz #27 : Luty 09, 2006, 23:26:26 »
Odpowiedz cytującCytuj

Splitz! 1.51   

http://www.tecchannel.de/services/freeshareware/grafik/sonstiges/400299/

Pobieranie
http://www.targetitmarketing.com/resources/splitz.htm


Splitz! to bezpłatny i bardzo prosty w obsłudze program umożliwiający podzielenie dużego obrazka na kilka mniejszych i wygenerowanie kodu HTML dla tabeli, w której zostaną one powtórnie złożone w obrazek wyjściowy. Narzędzie może okazać się przydatne niejednemu webmasterowi. Potrafi oszczędzić wiele czasu i żmudnej pracy w dużych aplikacjach graficznych. Obsługiwane formaty plików to: BMP, JPG, TIFF, PNG (ze względu na zakończenie ochrony kompresji LZW, już niedługo autor prawdopodobnie zaimplementuje także format GIF).

   

Zapisane
Bessa
Srebro
**
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 537


« Odpowiedz #28 : Luty 11, 2006, 02:38:06 »
Odpowiedz cytującCytuj

YafRay                  
                                               
http://www.yafray.org/

Pobieranie
http://www.yafray.org/index.php?s=2

YafRay to rozbudowany raytracer obsługiwany z linii poleceń. Dedykowany jest do wspłópracy z pozbawionymi raytracera programami do modelowania, jak Blender (który od dłuższego czasu wykorzystuje go domyślnie do renderowania obrazu) czy Wings 3D. (freeware)« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2006, 01:24:39 wysłane przez Bessa » Zapisane
Bessa
Srebro
**
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 537


« Odpowiedz #29 : Luty 11, 2006, 22:13:06 »
Odpowiedz cytującCytuj

FastStone Image Viewer 2.4    

http://www.faststone.org/
http://www.faststone.org/download.htm

Faststone Image Viewer to  całkowicie  bezpłatny  prosty w obsłudze program służący do przeglądania, konwertowania i edycji obrazów. Wspiera wszystkie popularne formaty graficzne, oferuje nam intuicyjny interfejs, który w trybie pełnoekranowym daje nam szybki dostęp do tagów pliku, poprzez ukryte w rogach ekranu paski narzędzi.
Posiadająca coraz większą rzeszę użytkowników, bezpłatna przeglądarka o sporych możliwościach i ładnym interfejsie. FastStone Image Viewer obsługuje wszystkie najpopularniejsze formaty graficzne (w tym bezstratne formaty RAW wykorzystywane w aparatach cyfrowych). Umożliwia wykonywanie wielu operacji na plikach. Oprócz podstawowych, takich jak zmiana rozmiaru, obrót, korekcja barw, do dyspozycji użytkownika są także wyostrzanie, rozmywanie, redukacja tzw. efektu czerwonych oczu, czy konwersja formatu. Ciekawą opcją jest lupa dzięki której można zobaczyć powiększony fragment zdjęcia. Osobom, które posiadają dużą liczbę zdjęć przyda się też zapewne możliwość seryjnej konwersji formatu, rozmiaru itp., a także rozbudowane opcje prezentacji zdjęć (slideshow).
Główne funkcje i zalety programu

- otwieranie plików w formatach JPEG, JPEG2000, GIF, BMP, PNG, PCX, TIFF, WMF, ICO, CUR, TGA, EMF, PXM, WBMP
- zapisywanie plikw w formatach JPEG, JPEG2000, TIFF, GIF, PCX, BMP, PNG, TGA
- wsparcie plików z aparatów cyfrowych RAW (CRW, CR2, NEF, PEF, RAF, MRW, ORF i DNG)
- przeglądanie pełnoekranowe z funkcją powiększania
- dostosowywalna lupa
- możliwość zmiany rozmiaru, odbicia, obrotu, korekcja barw zdjęcia
- wsparcie dla informacji o plikach w formacie EXIF
- seryjna zmiana formatu, rozmiaru, nazw itp. plików
- pokaz zdjęć z ponad 150 efektami przejść pomiędzy zdjęciami oraz możliwością odtwarzania muzyki w tle
- porównywanie obrazków
- proste redukowanie efektu czerwonych oczu
- wiele innych...

Na stronce  :
FastStone MaxView 1.5
Mały, szybki widok obrazu kóry popiera całkowicie główne formaty. Jego intuicyjny układ i  poleceń  pozwalają każdemu , od początkujących do profesjonalistów, oglądnąć i zmanipulować obrazami szybko i skutecznie.
FastStone Photo Resizer 2.0
Konwerter obrazu , który  umożliwia użytkownikowi  zmienić  , przemianować , zmienić wielkość , dadawać  efekty  , obracać się , zmienić głębokość  i ton koloru , dodać tekst  znakiem wodnym do obrazów w szybkim i łatwym trybie BATCH
FastStone Screen Capture 1.6
Widz obrazu , edytor i zdobycie ekranu . To popiera zupełnie główne graficzne formaty zawierające BMP, JPEG, JPEG 2000, GIF, PNG, PCX, TIFF, WMF, ICO i TGA.
FastStone 4in1 Browser 2.1
Przeglądarka sieci tabbed z wbudowanym serwerem sieci , klientem FTP .Umożliwia użytkownikowi  wstawaić , kopiowac  obrazki ( PNG, JPG, BMP, TIFF etc.), całe strony  z klik myszy.

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2006, 18:49:36 wysłane przez Bessa » Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 14   Do góry
  Odpowiedz  |  Drukuj  
 
Skocz do:  

+ Szybka odpowiedź
W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.